Anket Soruları Hangi Programla Hazırlanır?

anket soruları hangi programla hazırlanır

Anket soruları hangi programla hazırlanır? Sorusu öğrencilerin ve akademik alanında kariyer yapanların en çok merak ettiği sorulardan birisidir. Anket soruları Google Forms, Excel Forms, SurveyMonkey gibi sitelerden yapılabilmektedir. Hazır olarak oluşturulduğu gibi word dosyasında kişilerin kendi hazırlamaları da mümkündür.

Genellikle öğrenciler tarafından anketler online olarak hazırlanmaktadır. Online anketlerde paylaşılması ve anketi cevaplayıcılara ulaştırmak daha kolaydır. Sosyal mecralarda anketin yayılması, paylaşılması daha çok katılımcı bulmayı sağlamaktadır. Günümüzde yüz yüze veya telefonla anketleri pek tercih edilmemektedir.

Hem masraf hemde kolaylık açısından online oluşturulan ve paylaşılan anketler kişilere oldukça kolaylık sağlamaktadır. Maliyeti neredeyse hiç olmayan anket yöntemi , araştırmalarda en çok kullanılan yöntemdir.

Bu sebeple araştırmalarda anket yöntemine, hazırlanmasına ve ulaştırılmasına dikkat etmek gerekmektedir. Günümüzde birçok site anketin çok kısa zamanda oluşturulmasına ve yayılmasına öncülük etmektedir. Bu siteler anket dolduruldukça sonuçların ve sonuçların grafiklerini göstermesi açısından kolaylık sağlamaktadır.

Not: Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıda yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede sorularınızı yanıtlamaya çalışarak sizlere destek olacağımızı bilmenizi isteriz. Akademik hayatınızda başarılar dileriz.

Akademik anketiniz için veri toplama hizmetimizden yararlanmak ister misiniz?

Bilimsel anket araştırmanız kapsamında veri toplamaya ihtiyacınız varsa Anket Teklif Formu veya Canlı Destek aracılığı ile bize ulaşarak detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Ekonomik fiyat ve kısa süre içerisinde doğru katılımcı verisi toplamayı garanti ediyoruz. Yapay zeka destekli yazılımız aracılığı ile kısa süre içerisinde bilimsel veri toplama sürecini tamamlayabilirsiniz.

İşletmemiz hakkında detaylı bilgi almak için hakkımızda sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 2018 yılından günümüze binlerce akademisyene destek olduk. Bilimsel araştırmalarınızın doğru bir şekilde gerçekleşmesi için ayrıca ücretsiz olarak sizleri bilgilendirmekteyiz. İşletmemiz bilimsel etik ve kanunlar çerçevesinde tamamen yasal olarak hizmet vermektedir.

Anket Soruları Hangi Programla Hazırlanır?” için 2 yorum

 1. Fügen Özer Gönül Yanıtla

  Merhaba, Mimari Disiplinlerde Görsellerin Grafik etiği konu başlığı altında bina kullanıcıların vaad edilen görseller ve sunulan projeler ile gerçekten uyumlu bir konutta yaşayıp yaşamadıklarını ölçen bir tez konum için bir anket uygulamasına ihtiyacım var. Dönüş yaparsanız sevinirim.

  • Nihat Yuva Yazar

   Merhabalar Fügen Hanım,

   sitemizde yer alan teklif formu üzerinden anketiniz hazır ise bizimle paylaşabilir misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir