Sıkça Sorulan Sorular

Anket sürecinde sizinle birlikte hareket etmekteyiz ve anketin tüm süreçlerinin kontrolü tamamen size bağlı olarak gerçekleşmektedir. Bunun için şimdilik Google Form’u kullanmaktayız, anketinizi eğer siz Google Form üzerine eklemişseniz, sadece bizi de görevli olarak eklemeniz yeterli oluyor, mevcut anket formunuz üzerinden sorularınızı ve ölçeklerinizi değiştirmeden sadece doğru doldurulması açısından denetliyor ve düzeltiyoruz. Eğer siz Google Form’a eklemediyseniz Word dosyası, fotoğraf  vb.  şekillerde bize bilimselanketler@gmail.com adresimizi kullanarak iletiyorsunuz. Anketinizi mailimize iletmeniz ardından bize bir adet gmail hesabınızı göndermeniz gerekmektedir. Biz öncelikle Google Form’a anketinizi uyarlıyoruz ardından sizi de ankete görevli olarak ekliyoruz. Böylelikle anketin doldurulma sürecinin tamamını birlikte yönetiyoruz. Siz her adımı istediğiniz gibi yönlendirebiliyorsunuz. Öncelikle bu işlemler sonucunda ücretsiz test hizmeti vermekteyiz. Anketinizin sorularının uzunluğu, ölçeklerinizin anlaşılabilirliğinin tespiti, hedeflediğiniz demografik alana ulaşma maliyetleri ve zamanı, istenilen demografik alanın sorularınıza olan tepkileri gibi konularda bilgi sahibi olabilmek için 1 günlük ücretsiz test hizmeti sağlıyoruz. Verilerin toplanması aşamasında ise gerçek kişiler tarafından doldurulduğunu görebilmeniz açısından katılımcılarımızdan bilgilerini gönüllü olarak girmelerini talep etmekteyiz. Anket linkinizi dijital ortamda geliştirdiğimiz algoritma ile istediğiniz spesifik ya da genel demografik alana kısa sürede iletmekteyiz. İlettiğimiz linkteki anketinize katılan katılımcılara ise ödül vermekteyiz. Anketleri ödül sistemi ile doldurtmaktayız. Son olarak ücretsiz test verileri toplandığında excel üzerinde hem verileri inceleyebiliyor memnun kalırsanız devam ediliyor memnun kalmaz iseniz hiçbir ücret talep edilmeden anket sürecini sonlandırıyoruz.

Sabit katılımcı örneklemimiz bulunmamaktadır. Google ve Facebook’un veritabanlarından api yardımı ile 68 milyona yakın kişinin bilgilerini çekmekteyiz. (SmS, E-Mail, Sosyal Medya Reklamları, Youtube vb.) dijital kanalları kullanarak algoritmamız sizin belirleyeceğiniz demografik alanlara göre anketinizi iletmektedir.

Anketör desteği sağlamıyoruz, tüm faaliyetlerimiz dijital ortamda çalışmaktadır. Algoritmamız Türkiye’deki genel anlamda internet kullanıcılarının tümüne erişmektedir. Anketör desteği sağlandığında anketör maliyetleri de veri toplama sürecine dahil olacağından anketiniz için yüksek maliyetlere de katlanmanız söz konusu olacaktır. Başta düşük maliyet ile doğru veri toplamayı hedeflediğimizden sadece dijital şekilde hizmet vermekteyiz.

 Eğer bizimde anket katılımcılarınızı görebileceğimiz ortak bir alan bulunmakta ise tabi ki sizin istediğiniz şekilde yapılabilir. Fakat şeffaflık açısından bizim de dahil olmadığımız bir anket formu üzerinden hizmet vermemekteyiz. Başka platform üzerinden yürüttüğünüz anket çalışmaları için biz anketinizi ücretsiz olarak Google Form’a uyarlıyoruz. Verilerin excel üzerinde farklı olarak kayıt edilmesini engelleyerek excel tablolarınızın tek bir tabloya dönüşmesi konusunda size yardımcı oluyoruz. Böylelikle eskiden yürüttüğünüz çalışma da veri kaybı da yaşamadan eksik katılımcılarınızı tamamlayabiliyoruz.

Anket dolduran katılımcılara ödüller vermekteyiz, fakat doğru veri alabilmek için eleme soruları sormaktayız, katılımcılar hayır cevabı vererek anketin direk sonuna geldikleri halde ödül kazanabildiğinden, yanlış ve hatalı beyan vermemektedirler. Ücretsiz test hizmetimizde bu verileri kontrol edebilmektesiniz.

 Öncelikle hiçbir ücret ödemeden google form üzerinden anketinizi Google form’a yüklüyoruz, algoritmalarımız ile anketinizi test ediyor daha sonra ücretlendirme hakkında bilgi veriyoruz. Çünkü bilimsel çalışmanız spesifik bir demografik alana yönelik olabilir, soru sayınız değişebilir, sorularınızın konu olarak zorluğu bulunabilir. Sitemizde bulunan anket paketlerimizin ücretleri Türkiye geneli tüm demografik alanları kapsamaktadır. Örneğin siz eğer sadece kadın katılımcıları hedefliyorsanız fiyatlarımız değişiklik göstermektedir. Bu nedenle gerçek tutarlar test işlemi sonucunda belirlenmektedir. Böylelikle bazı durumlarda fiyatlar sitemizdeki mevcut fiyatlardan da daha düşük olabilmektedir.

 Verdiğimiz hizmet sadece dijital ortamda sizin anket verilerinizi demografik alana göre iletmektir. Bu nedenle sizin mail, sms ya da yüz yüze olarak ulaştığınız katılımcılara sadece daha kolay ulaşmanızı sağlayan bir sistem desteği sağlamaktayız. Kullandığımız ödül sistemi ise katılımcıların kararlarını etkilemeyerek tamamen gönüllülük esaslı olarak bilgi vermelerini sağlamaktadır. Verilen bilgiler gizlilik politikamız gereği gizli tutulmakta ve çalışmalarda isim soyisim vb. kişisel veriler kullanılmamaktadır. Bu nedenler ile verdiğimiz hizmet tamamen etik kurallar çerçevesinde gerçekleşmektedir.

Aradığınızı Bulamadınız Mı? Canlı Desteğimizle İletişime Geçin…