Sıkça Sorulan Sorular

Anketinize ait çalışma sürecine başlamadan önce Teklif Formu üzerinden ihtiyaç duyduğunuz veri toplama hizmetine ilişkin teklif talebinde bulunmalısınız. Sizin için kısa sürede ücretsiz ön test gerçekleştirerek gerçek fiyat ve zaman bilgisi paylaşıyoruz. Teklifimizi kabul etmeniz ardından veri toplama hizmet sözleşmesini karşılıklı olarak hazırlıyoruz. Veri toplama süreci boyunca veriler size teslim edilene kadar herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

 • Anket sürecinde sizinle birlikte hareket ediyoruz. Anketin tüm süreçlerinin kontrolü tamamen size bağlı olarak gerçekleşmektedir.
 • Şimdilik Google Forms’u kullanmaktayız.
 • Anketiniz Google Forms'ta yer alıyorsa, bizi ortak çalışan olarak eklemeniz yeterlidir. Mevcut anket formunuz üzerinde bir değişiklik yapmadan klonunu oluşturuyoruz. Anketinizi uzman gözünden değerlendirerek geri bildirimlerde bulunuyor ve onayınız ardından düzeltmeler gerçekleştiriyoruz.
 • Anketiniz Google Forms’ta yer almıyorsa: Anketinizi bilimselanketler@gmail.com adresimize Word, Pdf, fotoğraf  vb.  şekillerde  iletiyorsunuz.
 • Veri toplama sürecinde kullanacağınız bir adet gmail adresinizi bize bildirmelisiniz.
 • Biz öncelikle Google Form’a anketinizi uyarlıyoruz ardından sizi de ankete görevli olarak ekliyoruz. Böylelikle anketin doldurulma sürecinin tamamını birlikte yönetiyoruz. Siz her adımı istediğiniz gibi yönlendirebiliyorsunuz.

 • Verilerin toplanması aşamasında ise gerçek kişiler tarafından doldurulduğunu görebilmeniz açısından katılımcılarımızdan kişisel bilgilerini gönüllü olarak girmelerini talep etmekteyiz.

 • Anketinize ait linki dijital ortamda geliştirdiğimiz algoritma aracılığıyla istediğiniz spesifik ya da genel demografik alana kısa sürede iletmekteyiz.

 • Anlık olarak gelen katılımcı verilerini excel dosyası üzerinde inceleyebiliyorsunuz. Veri toplama süreci öncesinde hiçbir ücret talep etmiyoruz. Verileri size teslim ettikten sonra sözleşme ile belirlenen tutara yönelik fatura kesiyor size faturanızı teslim ettikten sonra ücreti talep ediyoruz.

 • Aradığınız sorunun cevabını bulamadıysanız, canlı destek üzerinden bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz proje yöneticimizin bizzat sizi arayarak detaylı bilgi vermesini de sağlayabiliriz.

   

 • Anketleri yanıtlamak için hazır bekleyen herhangi bir örneklem grubumuz (Katılımcılar) bulunmamaktadır. Tamamen organik bir şekilde dijital tüm kanalları (Google, Yandex, YouTube, Twitter, Facebook, Instagram, Linkedin, TikTok, App Store, Android Store) kullanarak toplamda 68 milyonu aşkın (Türkiye için) katılımcıya ulaşabilmekteyiz. Makine öğrenmesi destekli akıllı yazılımımız talep ettiğiniz hedef kitlesine anketinizi ileterek veri toplama sürecini gerçekleştirmektedir.
 • Saha çalışması ve anketör desteği sağlamamaktayız. Tüm veri toplama faaliyetlerimiz dijital ortamda gerçekleşmektedir.
 • Yazılımımız Türkiye veya hedeflediğiniz ülkede internet erişimi bulunan tüm kullanıcılara erişebilmektedir.
 • Temel amacımız ekonomik ve veri kalitesi yüksek veriler elde etmektir. Anketör desteği sağlandığında ve süreç sahada gerçekleştiğinde bir çok ekstra maliyetlere katlanmak gerekmektedir.
 • Bu nedenle düşük maliyetler ile doğru veri toplamayı amaçladığımız için sadece dijital şekilde hizmet vermekteyiz.
 • Süreci şeffaf bir şekilde yürütebileceğimiz tüm platformlar aracılığıyla veri toplama hizmeti verebiliyoruz. Ankete katılımcıların erişebileceği bir link (url) olması yeterlidir. Fakat temel şartımız sürece bizi dahil edebiliyor olmanızdır.
 • Kullandığınız online anket platformu buna izin vermiyorsa sorun etmeyiniz. Başka platform üzerinden yürüttüğünüz anket çalışmaları için biz anketinizi ücretsiz olarak Google Forms’a uyarlıyoruz.
 • Verilerin excel üzerinde farklı olarak kayıt edilmesini engelleyerek excel tablolarınızın tek bir tabloya dönüşmesi konusunda size yardımcı oluyoruz.
 • Böylelikle eskiden yürüttüğünüz çalışma da veri kaybı da yaşamadan eksik katılımcılarınızı tamamlayabiliyoruz.
 • Veri toplama süreci öncesinde Teklif Formu aracılığıyla ücretsiz bir şekilde anketinize yönelik maliyet ve zaman konusunda detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Yazılımımız aracılığıyla talep ettiğiniz hedef kitlesinden veriyi ne kadar sürede toplayabileceğimizi ve mali açıdan gereklilikleri belirleyerek sizi bilgilendirmekteyiz.
 • Belirli bir örnekleme anketinizi yaptırmadığımız için ücretler ve veri toplama süreçleri dinamik olarak değişiklik göstermektedir.
 • Ücretlendirmeyi etkileyen başlıca faktörleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;
 1. Hedef Kitleniz (Hedef kitlesi spesifik hale geldikçe maliyetler artmaktadır. Örneğin Herkesin katılabileceği bir anket yerine sadece Kadınların ya da sadece 18-20 Yaş aralığında İstanbul’da yaşayan bireylerin katılabileceği bir ankette fiyatlar değişiklik göstermektedir. Evren büyüklüğü arttıkça veri toplama maliyetleri düşmektedir.)
 2. Anketinizin Konusu (Katılımcılar genel sorulara kolaylıkla yanıt verirken, bilimsel araştırmanızın konusu bireyleri rahatsız edebilecek soruları içerdiğinde maliyetler yükselmektedir. Örneğin sağlık, siyaset vb. özel konular veya daha detaylı özel bilgilerin talep edilmesi.)
 3. Anketinizin Toplam Soru Sayısı (Katılımcılar ortalama 60 soruya kadar çoktan seçmeli ve kısa soruları rahatlıkla yanıtlayabilmektedir. Soru sayısının artması katılımcıların anketi yarım bırakma durumunu arttırmakta ve vazgeçen katılımcılar nedeniyle veri toplama maliyeti artmaktadır.)
 4. Katılımcı Sayısı (Ulaşmak istediğiniz katılımcı sayısı arttıkça maliyetler düşmektedir. Akıllı yazılım gelen veriler ile eğitilmektedir. Her gelen doğru veri sayısı arttıkça, bir sonraki katılımcıya ulaşırken daha ucuz maliyetle ulaşabilmektedir. Talep ettiğiniz katılımcı sayısı arttıkça maliyet düşecek, azaldıkça artacaktır.)
 • Verdiğimiz hizmet sadece dijital ortamda sizin anket verilerinizi demografik alana göre iletmektir.
 • Sizin mail, sms ya da yüz yüze olarak ulaştığınız katılımcılara herhangi bir farklılık olmadan sadece daha kolay ulaşmanızı sağlayan dijital sistem desteği sağlamaktayız.
 • Tescilli Akıllı Yazılımımız genel olarak yüksek bir başarı oranıyla direkt hedeflediğiniz katılımcılara anketinizi iletmektedir.
 • Veri toplama sürecinde elde edilen kişisel veriler yalnızca  6698 Sayılı K.V.K.K Kanununun 28 inci maddenin birinci fıkrasındaki  (c) bendi kapsamında işlenmektedir. : "Kişisel verilerin millî savunmayı, millî güvenliği, kamu güvenliğini, kamu düzenini, ekonomik güvenliği, özel hayatın gizliliğini veya kişilik haklarını ihlal etmemek ya da suç teşkil etmemek kaydıyla, sanat, tarih, edebiyat veya bilimsel amaçlarla ya da ifade özgürlüğü kapsamında işlenmesi." 
 • Bu nedenler ile verdiğimiz hizmet tamamen etik kurallar çerçevesinde gerçekleşmektedir.

Aradığınızı Bulamadınız Mı? Canlı Desteğimizle İletişime Geçin…