Google Anket Hazırlama

google anket hazırlama

Google anket hazırlama

Google Forms ile anket hazırlama oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Google Forms ile anket hazırlamak için öncelikle Google’da oturum açmanız gerekmektedir.

  • 1- Forms kısmına girildiğinde ekranda başlıksız form şeklinde boş anketler çıkmaktadır. Daha sonra bu formlara tıkladığınızda karşınıza boş bir form gelmektedir.
  • 2- Başlıksız form yazan kısma anket konusu yazılmaktadır. Tam alt kısmında form açıklaması kısmı bulunmaktadır. Bu kısım yönerge kısmıdır.
  • 3- Yönergeyi yazdıktan sonra sorular hazırlanmaya başlanabilir. Başlıksız soru kısmına tıklayıp soru bu kısma yazılmaktadır. Tam alt kısmında bulunan seçenekler kısmına da cevap şıkları yazılmaktadır.
  • 4- Soruların hemen yanındaki ok seçeneklerinden soru tipleri ayarlanabilmektedir. Çoktan seçenek, onay kutuları, kısa yanıt , paragraf şeklinde seçenekler bulunmaktadır.
  • 5- Bu seçeneklerden ankete en uygun seçenekler işaretlenerek soru türleri seçilebilmektedir.
  • 6- Anketin teması ekranın yukarı kısmında bulunan palet işaretine tıklandığında değiştirilebilmektedir. Anket bittiğinde, anket istenilen mail adreslerine yollanabilmekte ve tercihe göre sosyal mecralarda paylaşılabilmektedir.

Anket cevaplandıkça anket sahibi cevapları anonim olarak görebilmektedir. Google Forms’da görsellerle de anket yapılabilmektedir. Anket konusunda birçok kolaylığı sağlayan Google Forms kullanıcılar ve anket yapıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Not: Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıda yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede sorularınızı yanıtlamaya çalışarak sizlere destek olacağımızı bilmenizi isteriz. Akademik hayatınızda başarılar dileriz.

Akademik anketiniz için veri toplama hizmetimizden yararlanmak ister misiniz?

Bilimsel anket araştırmanız kapsamında veri toplamaya ihtiyacınız varsa Anket Teklif Formu veya Canlı Destek aracılığı ile bize ulaşarak detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Ekonomik fiyat ve kısa süre içerisinde doğru katılımcı verisi toplamayı garanti ediyoruz. Yapay zeka destekli yazılımız aracılığı ile kısa süre içerisinde bilimsel veri toplama sürecini tamamlayabilirsiniz.

İşletmemiz hakkında detaylı bilgi almak için hakkımızda sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 2018 yılından günümüze binlerce akademisyene destek olduk. Bilimsel araştırmalarınızın doğru bir şekilde gerçekleşmesi için ayrıca ücretsiz olarak sizleri bilgilendirmekteyiz. İşletmemiz bilimsel etik ve kanunlar çerçevesinde tamamen yasal olarak hizmet vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir