Makalenin Özet Kısmında Neler Yazılmalı ?

Makalenin Özet Kısmında Neler Yazılmalı

Makalenin Özet Kısmı

*Özün amacı, bir belgede işlenen konuların ana noktalarını ortaya çıkarmaktır.

*Özde, çalışmanın amacı,  kapsamı,  yöntemi,  yapılan gözlemler,  uygulamalar,  bulgular, okuyucuya aslını inceleyip incelememe hususunda karar verdirebilecek açıklıkta  yazılmalıdır.

*Anahtar kelime kısmında en az 3 en fazla 5 kelime bulunmalıdır.

*Araştırmanızın özlü bir açıklaması olmalıdır ve 150-200 kelime aralığında olmalıdır.

*Metnin içerisinde hangi başlıkları kullandıysan makale ile ilgili başlık-yöntemde yer almalı.

*Projenin tamamında bulunamayacak hiçbir bilgiyi özette de vermeyin.

*Kısaltmaları kullanmayın ve her başlığı belli terminoloji ile açıklayın. Okuyucunun konu hakkında hiçbir bilgisi yokmuş gibi anlatın.

Not: Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıda yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede sorularınızı yanıtlamaya çalışarak sizlere destek olacağımızı bilmenizi isteriz. Akademik hayatınızda başarılar dileriz.

Akademik anketiniz için veri toplama hizmetimizden yararlanmak ister misiniz?

Bilimsel araştırmanız kapsamında veri toplamaya ihtiyacınız varsa Anket Teklif Formu veya Canlı Destek aracılığı ile bize ulaşarak detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Ekonomik fiyat ve kısa süre içerisinde doğru katılımcı verisi toplamayı garanti ediyoruz. Yapay zeka destekli yazılımız aracılığı ile kısa süre içerisinde bilimsel veri toplama sürecini tamamlayabilirsiniz.

İşletmemiz hakkında detaylı bilgi almak için hakkımızda sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 2018 yılından günümüze binlerce akademisyene destek olduk. Bilimsel araştırmalarınızın doğru bir şekilde gerçekleşmesi için ayrıca ücretsiz olarak sizleri bilgilendirmekteyiz. İşletmemiz bilimsel etik ve kanunlar çerçevesinde tamamen yasal olarak hizmet vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir